A: Zlatomoravské derby jednoznačne v náš prospech (FOTO)
 19.10.2021, 20:53 v kategóriách DOSPELÍ ”A” | Zápasy | Majstrovské
Vo vyrovnanom prvom polčase sme boli efektívnejší. Druhý polčas patril iba nám a domácim sme nasúkali celkovo sedem gólov.

Zostava ŠK:
Miroslav Géci - Ľuboš Kliman (70. Juraj Balko), Jakub Fruni, Miroslav Beňuš, Peter Drgoňa, Jozef Strieška (79. Jakub Matušík), René Lindovský, Richard Koprda (83. Alexej Pavlov), Martin Keszeg (74. Martin Pauko), Tomáš Bednár (89. Miroslav Hrnčiar), Mário Kajaba.
Tréner Vladimír Drienovský.

Kompletný štatistický zápis a videozáznam zo stretnutia na Futbalnete

Úvodný strelecký pokus patril domácim, ale gólovo udrelo na opačnej strane. Tomáš Bednár prešiel po ľavom krídle, jeho prihrávku si spracoval voľný Mário Kajaba a povedľa Školníka otvoril skóre. Volkovce hrali naďalej aktívne, mali k dispozícii množstvo štandardných situácií, ktoré však naša obrana a brankár Miroslav Géci dokázali vyriešiť. Pri našom rohu v 40.minúte prešla lopta cez ruky domáceho brankára a Jakub Fruni bol na správnom mieste - 2:0 pre Nevidzany.
V druhom polčase domáci posilnili útok, čo ale bolo vodou na mlyn pre naše protiútoky. Pätička Martina Keszega našla Tomáša Bednára a po jeho prihrávke triafal opäť Mário Kajaba. Nákop Jakuba Fruniho si spracoval pred 16-kou Tomáš Bednár a trafil pravý horný roh. Viktor Kapitančík sa prechádzal s loptou v päťke tak dlho, až prišiel Martin Pauko a poďakoval sa mu za asistenciu gólom č.6. Čestný úspech domácich zaznamenal Michal Bernát, odpovedal Jakub Matušík po prihrávke Petra Drgoňu.
Nevidzany tak jednoznačne ovládli jediné zlatomoravské derby v 5.lige a po šiestich rokoch a jednom dni zopakovali najvyššiu výhru na súperovom ihrisku zo sezóny 2015/16. Vtedy sme vyhrali 7:1 v Radošinej.